Drauradweg - cyklotrasa údolím řeky Drávy (3)

09.07.2022

Sachsenburg - Villach

Naše poslední etapa údolím řeky Drávy vedla ze Sachsenburgu do Villachu, což je necelých 60 km. Na rozdíl od začátku našeho putování tady se žádná překvapení nekonala. Kromě kopcovitého začátku okolo Spittalu an der Drau (záměrně jsme se městu, které už jsme navštívily autem, vyhýbaly mimo oficiální cyklotrasu) se jede víceméně po rovině. Většina trasy vede kolem řeky, která tu už má jiný charakter. Dráva se proměnila v širokou línou řeku a tomu odpovídá i stezka kolem ní, pořád šlapete. Kilometry rychle ubíhají. Asi po 30 km, kdy jsme si chtěly udělat zastávku, jsme náhodou narazily na příjemnou restauraci, která nabízela typické rakouské svačinky (Jausen) - obložená prkýnka nebo různě namazené chleby. Podlehly jsme nabídce a daly si i obložený chleba. Porce opět nezklamala, u nás by to měli pro 5 lidí. Každá jsme dostaly 2 namazené chleby přes celý talíř a i chléb z názvem “Fitness” neměl se zdravou stravou nic společného. bylo to vynikající. 

Do Villachu jsme nakonec dorazily o hodinu dříve, než bylo plánováno. Vlak zpět naštěstí jezdí každou hodinu a do odjezdu nám zbývalo krásných 12 minut. Volný čas jsme využily pro návštěvu oblíbené restaurace v Möllerbrücke, tentokrát jsme ale vynechaly pohár Coup Dänemark a daly si “jenom” Eiscaffe (což byl stejně převlečený zmrzlinový pohár). 

Sečteno, podtrženo

Ujely jsem na kole za ty 4 dny s kolem 240 km a stálo to zato. Až vám někdo bude tvrdit, že v Alpách se dá pohodově jezdit na kole, věřte mu. Alpy to jsou sice velehory, ale také spousta řek a údolí kolem nich. Nepotřebujete ani elektrokolo a můžete vzít celou rodinu. Určitě se sem chceme vrátit.