Greenfield Golf & Spa

30.09.2022

Spojit golf a termální lázně je pro mě odpočinek snů. A kde jinde najít oboje, navíc v relativně dostupné vzdálenosti, než v Maďarsku. Musím přiznat, že Greenfield golf jsem naznala, a to i přesto, že se nachází ve městě Bük, kam jsme donedávna jezdili každoročně do lázní. Myslela jsem, že v Büku a okolí už známe všechno. Omyl. Jak nám to mohlo uniknout, je ovšem záhadou… Je to navíc nejstarší osmnáctijamkové hřiště v Maďarsku (od r. 1991). Hotel z lázněmi je navíc hned vedle lázní, do kterých jsme jezdili. 

Z Prahy jste v Büku za necelých 5 hodin. My jsme si s Pavlínou objednaly pobyt na 4 noci s polopenzí a tři hry na místním hřišti. Hrály jsme kvůli počasí nakonec jen 2x. Volný čas jsme tak mohly využít na skvělou thajskou masáž. Pokud jde o golf, není si nač stěžovat. Hřiště je pěkné, sice placaté, ale jednotlivé jamky jsou hezky udělané, náročnost tak akorát, hodně písku i vody, stromy, ale pokud nezahrajete vyloženě do vody, tak se s míčkem většinou shledáte i mimo fervej. Byla radost tu hrát.

Hotel je opravdu obrovský, má stovky pokojů. V září naštěstí není úplně plný, i tak je to dost lidí. Je to navíc kongresový hotel, takže tu je narazíte i na velké skupiny hostů, jejichž hlučnější večerní zábava může někoho rušit (tedy pokud si necháte otevřené okon nebo dveře na balkon) - nás to nijak zvlášť neobtěžovalo. Večeře i snídaně jsou formou bufetu a musím říci, že jako v Maďarsku častu, jsou bohaté a velmi dobré. Hlady tady nikdo netrpí. V baru si můžete dát koktejl, víno, pivo, kávu (nás zaujaly různé varinty káv s  alkoholem). Ceny jsou přijatelné (rozhodně nižší než v mnohé pražské restauraci). 

Lázně jsou o dost menší než ty známější sousední, ale pro hotelové hosty naprosto dostačující. Je tu perfektní bazén jen pro plavání, bazény s teplou vodou a různými vířivkami a také dva bazénky s velmi horkou léčivou vodou. Na odpoledne po golfu ideální. Obrovský tobogán byl v době naší návštěvy bohužel v opravě a kvůli počasí jsme nevyzkoušely venkovní bazén. Součástí lázní je i saunový svět, který jsme neměly čas navštívit. Dnešní odpoledne jsme strávily průzkumem příplatkové části lázní. Za příplatek cca 300 Kč na osobu jsme navštívily část Spa&Harmony. Polosoukromý welness s vířivkou, několika saunami, kinem (obří televize a pohodlné postele). V ceně je i lahev sektu, ovoce, ořechové tyčinky a voda s citronem. My jsme se nejvíc vydováděly v zážitkové sprše, která navozuje při sprchování pocit deště v tropickém pralese, jarní opar nebo tropickou bouři. Kromě nás tu byl ještě jedn maďarský pár, užily jsme si tak relativní soukromí a klid a po jejich odchodu jsme si vychutnaly i nudistickou variantu sprchování a koupání ve vířivce. Nicméně jednou za pobyt a ve varinatě 3 hodiny je tato atrakce dostačující.

 Letos už jsme jedny lázně v Maďarsku navštívily. V lednu jsme byly v Mjus Resort & Thermal Park (https://www.mjusresort.com/cs/), který je v nedalekém Körmendu. Nabízí se tedy srovnat oba resorty. Mjus má větší lázně a hotel nám připadal luxusnější (cenově jsou oba srovnatelné), nemá ale golfové hřiště a léčivou vodu. Doporučit mohu tedy oba. 

https://greenfieldhotel.hu/