Möllertalradweg

08.07.2022

Dnešní trasa nás zavede mimo Drávskou cyklotrasu, pojedem údolím řeky Möll, což je přítok Drávy, který do ní ústí v nedalekém Möllerbrücke. Celá cyklotrasa má necelých 80 km a vede z Heiligenblut am Grossglockner do Möllerbrücke. My začneme o něco níže po proudu, v obci Winklern a čeká nás tedy jen asi 60 km. Na start nás veze sám pan majitel hotelu. Cyklotrasa je opět dobřa značená vede po asfaltových cestách nebo po zpevněné štěrkové cestě, štěrk a asfalt se střídají a je to tak 50/50. 

Mně osobně se tahle cyklotrasa líbila z těch, co jsme tu během týdne ujely, asi nejvíc. Je to hodně z kopce. Ne, že by se občas nemusel vyšlapat nějaký ten kopeček, ale aspoň je to zpestření a člověk si pak zaslouží sladkou odměnu. Protože na konci těch kopečků přibývalo, Pavlína stupňovala počty zmrzlinových pohárů, které si rozhodně objedná, až dojedeme do Möllerbrücke. Zůstalo u jednoho, ale jeho velikost nás opravdu zaskočila.  Ale vraťme se k cyklotrase - pozoruhodnou jí dělá hlavně okolní krajina. Jede se téměř nedotčenou přírodou, samozřejmě údolím kolem řeky Möll, ale také přes lesy a kolem jezer (přehrad pro řadu přečerpávacích elektráren) a vodopádů.

Raggaschluht

Po cestě můžete navštívit i několik “atrakcí”. Například 2 kaňony: Raggaschlucht a Grpoppensteinschlucht nebo lanovku Kreuceckbahn. My jsme navštívily kaňon řeky Ragga - Raggaschlucht. Tato rokle byla pro návštěvníky otevřena již v roce 1882. Při prohlídce dlouhé necelé 3 km nastoupáte přes 200 výškových metrů (nepočítám ten kopec, který musíte vystoupet ke vchodu do kaňonu). Po dřevěné lávce stoupáte roklinou kolem valící se vody a je to skutečně zážitek.