Znovu Lofer a okolí

23.08.2022

Dnes máme přejezdový den. Přesouváme se autem do další destinace. Máme to ale jen 40 km do sousedního Tyrolska, do města Kirchberg bei Kitzbühl. Máme tedy dost času a rozhodli jsme se, že se znovu vydáme lanovkou nad Lofer na Almenwelt a tentorkrát si ho užijeme za pěkného počasí. A byla to opět nádhera. Dopoledne tu bylo ještě relativně málo turistů. Panoramata, kam se podíváš. Vybrali jsme si pěší výlet na rozhlednu Schwarzeck. Stoupali jsme necelé dva kilometry a až na to, že jsme opět museli projít stádem krav (začínám si zvykat), to byla celkem nenáročná túra. Na rozhledně jsme byli úplně sami. Nabídl se nám krásný rozhled do všech stran, co více si přát. Zalíbilo se nám to natolik, že jsme na rozhlednu vylezli hned dvakrát. Při cestě zpět už stádo zatarasilo cestu úplně, musela jsem se hodně překonat, ale odměnou byl štrúdl a káva na terase nedaleké restaurace.

Lamprechtshöhle

Času jsme měli pořád dost, a tak jsme si ještě zajeli do nedaleké jeskyně Lamprechtshöhle. Tato jeskyně je od roku 1993 držitelkou světového prvenství. Tehdy polští jeskyňáři objevili další vchod do jeskyně a ta se tak se svými 62 km stala nejdelší průchozí jeskyní na světě. Návštěvníci mohou sice jen necelý kilometr dovnitř, ale připravte se na pěkný výšlap po schodech. Čeká vás jich 392 a převýšení je 70 metrů. S turistickou kartou je vstup do jeskyně, stejně jako lanovka, zdarma. 

Lofer a jeho okolí mohu všem jen doporučit. Vedle jeskyně jsou tu i dvě soutěsky a jedna z nich láká i na výlet do doby kamenné. Jak už jsem psala, je tu spousta atrakcí nejen pro dospělé, ale i pro rodiny s dětmi. 

Vorderkaserklamm

Věděla jsem, že bych se do Loferu a jeho okolí ráda podívala znovu, ale nemyslela jsem, že to bude hned za dva dny od poslední návštěvy. Přejezd z Kirchbergu do Bad Aussee nás vedl přes Lofer a protože jsme si žádný jiný zajímavý cíl cestou nenašli, rozhodli jsme se navštívit soutěsku Vorderkaserklamm. Samotná soutěska má jen 400 metrů, ale dost se našlapete. Jednak je to sem od kasy pškný kus do kopce a v samotné soutěsce musíte zdolat přes 370 schodů. Určitě stojí za to zaparkovat auto už na parkovišti u hlavní silnice a vydat se na 2,5 km dlouhou procházku podél horské řeky. Ocení to hlavně děti, pro které je tu řada atrakcí (plutí na vorech po jezírku, prolézačky z lan a klád, koupání v řece..), s nimi si ovšem na cestu vyhraďte delší čas, než je avizovaných 45 minut. 

Odkazy

Ubytování (mohu vřele doporučit velké a výborně vybavené apartmány): https://www.lofer-ferienwohnungen.co

Almenwelt: https://www.skialm-lofer.com

Další atrakce: 

https://www.vorderkaserklamm.at/

https://www.lamprechtshoehle.at/

www.lofer.de